Organization Calendar (Flesherton Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 18, 2018-Mar 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23Feb 24
Midget LL - Parry Sound Tourney
Novice Rep
12:40 PM
@ Midland Centennials
Tyke
2:00 PM
@ Georgian Shores Lightning
Thornbury [TW16]
Novice LL
3:00 PM
@ Coldwater Wildcats
Coldwater [NLLAP03]
Atom LL
5:30 PM
@ Penetang Flames 1
Penetang [ALLAP23]
Midget Rep
7:50 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [O-M-DD-Q3-3]
Bantam LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
@ Oro Thunder
Oro [GBBA11]
Novice Rep
7:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [O-NE-DD-S1-1]
Midget Rep
8:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [O-M-DD-Q3-4]
Initiation Program
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack Tyke MD
PeeWee Rep
8:00 PM
vs. Dundalk Storm
Midget LL
8:10 PM
@ Shelburne Wolves 2
Shelburne CDRC [MLLAP15]
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [NLLAP07]
Bantam LL
7:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
Atom LL
8:00 PM
@ Elmvale Coyotes 1
Elmvale [ALLAP11]
Midget LL
8:50 PM
vs. Wasaga Beach Stars
Tyke
6:00 PM
@ Osprey Hawks
Osprey [TW47]
Bantam Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL
7:00 PM
@ Shelburne Wolves
Shelburne CDRC [ALLAP30]
Novice Rep
7:00 PM-8:15 PM
Practice
Midget Rep
8:15 PM
vs. Essa Eagles
Flesherton Arena [O-M-DD-Q3-5]
PeeWee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Creemore Valley Hawks
Bantam LL
8:30 PM
@ Wasaga Beach Stars 2
Wasaga [BLLCP18]
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
3-4 yr olds Practice
Tyke
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Initiation Program
10:00 AM-11:00 AM
in Shelburne (Shared)
Novice LL
11:00 AM
vs. Elmvale Coyotes
Atom LL
12:15 PM-1:15 PM
Practice
Novice Rep
1:30 PM-3:00 PM
Practice
Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02Mar 03
Midget LL - Parry Sound Tourney
Novice LL
12:00 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [NLLAP24]
PeeWee Rep
3:30 PM
@ Elmvale AE Coyotes
Elmvale [GBPC09]
Midget Rep
4:30 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [O-M-DD-Q3-6]
Juvenile
4:30 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Blyth [W-J-B1]
Novice Rep
5:00 PM
vs. Essa Eagles
Flesherton Arena [O-NE-DD-S1-2]
Bantam LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Midget Rep
8:55 PM
vs. Wasaga Beach Stars
Initiation Program
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
vs. Stayner Cyclones
Midget LL
8:00 PM
vs. Essa Eagles
Novice Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:10 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [GBBA16]
Atom LL
7:30 PM
@ Coldwater Wildcats 2
Coldwater [ALLAP06]
Bantam LL
7:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
Midget LL
8:55 PM-10:30 PM
Practice
Midget Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM
vs. Osprey Hawks
Atom LL
7:00 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Bantam Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam LL
9:00 PM
@ Shelburne Wolves 1
Shelburne CDRC [BLLCP10]
PeeWee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL
7:00 PM
vs. Stayner Cyclones
Novice Rep
7:20 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [GBNB13]
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice LL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom LL
12:15 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
Novice Rep
1:30 PM
vs. Essa Eagles
Flesherton Arena [O-NE-DD-S1-3]
Atom Rep
2:45 PM-4:00 PM
Practice
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
Tyke - Hanover Tournament
Novice LL - Arthur Tourney
Atom LL - Lucknow Tournament
Novice LL - Wasaga Tourney
Atom Rep
12:15 PM
@ Owen Sound Jr. Attack AE
Bantam Rep
6:00 PM
@ Midland Centennials
Bantam LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Midget LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [O-NE-DD-S1-4]
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Penetang Flames
Midget Rep
8:55 PM
vs. Stayner Cyclones
Initiation Program
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
PeeWee Rep
8:00 PM
@ Georgian Shores Lightning
Thornbury [GBPC13]
Atom LL
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Bantam LL
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget LL
8:55 PM-10:30 PM
Practice
Midget Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Essa Eagles
Flesherton Arena [O-NE-DD-S1-5]
Bantam Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
PeeWee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Initiation Program
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Novice Rep
11:00 AM-12:15 PM
Practice
Tyke
2:00 PM
@ Arthur
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
  • Sinclair Auctions
  • Albion Amusements
  • Better Measures
    
  • Boyd Bros.
  • Colton's Garage
  • Scotiabank
    
  • C.M. Boudreau Trucking
  • Randy Gibbons Trucking
  • Markdale Foodland
    
  • D.V. Electric Auto Parts Plus
  • Bernards Quality Cars
  • N.D. Smith Carpentry
    
  • Flesherton Pharmacy
  • Dan Teeter & Son Trucking
  • O'Donnell Enterprises
    
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from fleshertonminorhockey.com on Tuesday, February 20, 2018 at 8:24 AM